mesina
31 شهریور 1401 - 09:48

زائران امام رضا (ع) از سامانه نماد در جریان ظرفیت خالی واحد‌های اقامتی قرار بگیرند

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی گفت: زائران و مسافران می‌توانند از طریق سامانه نماد از ظرفیت خالی واحد‌های اقامتی استان خراسان رضوی در دهه پایانی صفر مطلع شوند.

یوسف بیدخوری‌ معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی گفت : با توجه به اینکه اسکان زائران در مراکز اسکان رسمی در اولویت قرار دارد، مدیران تاسیسات گردشگری و مراکز اقامتی شامل هتل، هتل‌آپارتمان، مهمان‌پذیر و خانه‌مسافر که ظرفیت خالی برای اسکان دارند، اطلاعات دقیق واحد اقامتی شامل آدرس و تلفن و میزان ظرفیت خالی را در سامانه جانا ثبت کنند.

اسکان زائراناو افزود: در صورتی که ظرفیت واحد اقامتی تکمیل شده است، وضعیت «اطلاع‌رسانی ظرفیت خالی» در سامانه جانا به حالت عدم اطلاع رسانی تبدیل شود تا مسافران دچار سردرگمی نشوند.

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی ادامه داد: روزانه ظرفیت خالی در سامانه جانا بروزرسانی می‌شود لذا مسافران می‌توانند از طریق سامانه نماد به آدرس https://namad.mcth.ir از ظرفیت خالی واحد‌های اقامتی استان مطلع شوند. زائران می‎‌توانند ظرفیت‌خالی و آدرس و نرخ‌های مراکز اقامتی را مشاهده و از این طریق مکان اقامت خود را انتخاب کنند.

سامانه جانابیدخوری‌ بیان کرد:امسال اسکان و ظرفیت‌های واحد‌های اقامتی رسمی شامل هتل، هتل آپارتمان، مهمانپذیر و خانه مسافر در مشهد به ۱۳۵ هزار نفر می‌رسد که البته کافی نیست و تمام ظرفیت‌هایی که امکان اقامت برای زائر امام رضا (ع) داشته باشد را هماهنگ کرده‌ایم بطوریکه ۸۰۲ مدرسه و ۱۰ سالن ورزشی آموزش و پرورش با ۱۵۰ نفر شب ظرفیت پذیرای زائران است.

آموزش و پرورشاو تصریح کرد: با اختصاص کلیه سالن‌های ورزشی امسال بیش از ۱۴ هزار و ۳۰۰ نفر اداره کل ورزش و جوانان و بیش از ۷۰ هزار نفر شب ظرفیت از سوی شهرداری مشهد تامین شده است.

اداره کل ورزش و جوانانباشگاه خبرنگاران جوانخراسان رضویمشهد

شناسه خبر: 751366